Sale dydaktyczne już na Was czekają!!!

Kolorowy plac zabaw zaprasza!!!

Zabawa i nauka daje nam dużo radości!!!Pamiętamy o tych, którzy odeszli

            Z okazji zbliżającego się Dnia Zmarłych, postanowiliśmy odwiedzić grób przy kaplicy rodziny Wegnerów. W 1856 roku Herman Wegner zakupił majątek w Ostaszewie (pałac, zabudowania folwarczne i ziemię). Rodzina Wegnerów rozbudowała pałac i zabudowania gospodarcze- cegielnię, gorzelnię. Na potrzebę rodziny wybudowano kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, w której podziemiach utworzono rodowy grobowiec (zrabowany i zdewastowany podczas II wojny światowej). Dzisiaj grobowiec jest pusty, a przy kaplicy jest jedyny grób- pracownika, osoby związanej z rodziną Wegnerów.

Kultywując pamięć o tych, którzy tak wiele zdziałali w Ostaszewie, ale już odeszli- opowiedziałam dzieciom kilka informacji o pałacu, jego właścicielach i życiu w dawnych czasach.

Zmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze.

Później spacerowaliśmy po parku i szaleliśmy w stertach liści.

11- listopada

Ucząc się patriotyzmu i historii Polski, wzięliśmy czynny udział w szkolnych obchodach święta Odzyskania Niepodległości.

Dzieci przygotowały małą inscenizację do piosenki „Płynie Wisła płynie’’ i przedstawiły ją na forum szkoły podczas śpiewania pieśni patriotycznych.


27 listopada 2013r dzieci z kl. 0 i kl. 1 uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu. Głównym celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie w praktyce zasad poruszania się pieszych po drogach i chodnikach. Dzieci doskonale się bawiły i uczyły bezpiecznego zachowania się na drogach.

Z WORD pojechaliśmy do KINDER PARKU – tam dzieci wykazały się sprytem i gibkością ciała, wspinały się, kulały, zjeżdżały i skakały. Zmęczone, ale szczęśliwe, odpoczęły i wróciły do szkoły.

Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas święty Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenką i burzą oklasków. Oczywiście, zgodnie z tradycją, dzieci otrzymały prezenty.


Wigilia

Kultywując tradycje bożonarodzeniowe wzięliśmy udział w szkolnym konkursie śpiewania kolęd i pastorałek, obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klasy 4 i przygotowaliśmy klasową wigilię. Dzieci podczas wigilii dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy i częstowały się słodyczami. W sali panowała świąteczna atmosfera- kolędy, choinka, świerkowe stroiki i świąteczny wystrój  (przygotowany przez dzieci).


Spotkanie z babciami i dziadkami

Przygotowania do spotkania z babciami i dziadkami mijały w sympatycznej atmosferze- dzieci przygotowywały wiele upominków, uczyły się wierszyków, piosenek, tańca i gry na instrumentach perkusyjnych. Gdy nadszedł ten oczekiwany dzień, dzieci mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami. Były wiersze, piosenki, taniec walczyka z babcią i dziadkiem, wręczanie własnoręcznie wykonanych prezentów, a na koniec słodki poczęstunek przy kawce- za który dziękujemy mamom. Uśmiechy babć i dziadków i oklaski  były dla nas największą zapłatą za występ.

Bal karnawałowy

Karnawał uczciliśmy szkolnym balem. Było super- piękne stroje, zespół muzyczny, przystrojona kolorowo sala i kawiarenka z ciastem (za które dziękujemy mamom).

Mali artyści

Nasze prace plastyczne są ciekawe i kolorowe. Dzieci wykonują różne prace plastyczno- techniczne, wykorzystują wiele ciekawych technik. Swoje prace eksponują w salach oddziału przedszkolnego i świetlicy szkolnej. Oto kilka przykładowych wystaw.

 Organizacja dowozów

Świetlica

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Szkoła dla rodziców

Ulotka dla rodziców

W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny.
Telefony do szkoły – 56 674 00 31 / 56 674 02 56

Szkoła Podstawowa w Ostaszewie, Ostaszewo 42, 87-148 Łysomice